اخبار نرخ جدید عوارض سالانه خودرو

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اخبار نرخ جدید عوارض سالانه خودرو

بر اساس این طرح عوارض و مالیات دریافتی از خودرو توسط اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری می نمایند بر اساس عمر خودروها تعیین می شود

جهت خواندن به مشاهده ادامه مطلب مراجعه کنید …

خبرگزاری فارس- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی طرح اصلاح بند ب ماده ۴۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده درباره «نرخ عوارض سالانه خودرو» در کمیسیون متبوعش خبر داد.
محمد رحمتی اظهار کرد: اصلاح بند ب ماده ۴۷ نرخ عوارض خودرو «قانون مالیات بر ارزش افزوده» از سوی شورای عالی استان ها، و طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون تنظیم مقررات مالی دولت از جمله موارد طرح شده در جلسه کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شد تا ابعاد مختلف اصلاح بند ب ماده ۴۷ نرخ عوارض با همکاری شورای عالی استان ها و مرکز پژوهش های مجلس به طور جرئی تر بررسی و مجددا در جلسه کمیسیون اقتصادی مطرح شود.
رحمتی ادامه داد: بر اساس این طرح عوارض و مالیات دریافتی از خودرو توسط اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری می نمایند بر اساس عمر خودروها تعیین می شود. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از دیگر موارد مورد بررسی بود، گفت: شهرداران تقاضا دارند که شهرداری ها از پرداخت هزینه برق معابر و تونل های شهری معاف شوند بنابراین مقرر شد تا به طور دقیق تر مورد بررسی نمایندگان این کمیسیون قرار گرفته تا تصمیم گیری نهایی اعمال شود.
بر اساس این پیشنهاد که پس از طی مراحل اداری به مجلس شورای اسلامی ارائه شده، نرخ عوارض خودروهای با عمر پنج سال و کمتر یک و نیم در هزار، خودروهای با عمر ۵ تا ۱۰ سال دو در هزار و خودروهای با عمر ۱۰ سال به بالا ۵/۲ در هزار می شود.
همچنین پیش از این چمران رییس شورای عالی استان ها در پاسخ به برخی از منتقدان این طرح که آن را برای اقشار کم درآمد مناسب نمی دانستند، گفته بود، برای این دسته از افراد وام هایی اختصاص می یابد تا بتوانند خودروهای فرسوده خود را جایگزین کنند.

ارسال نظر


:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)