خودکشی فرزاد حسنی مجری تلویزیون و برنامه کوله ‌پشتی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خودکشی فرزاد حسنی مجری تلویزیون و برنامه کوله ‌پشتی

فرزاد حسنی به جرات یکی از جنجالی‌ترین مجریان صدا‌و‌سیما در دهه هشتاد بود و در برهوت مجری‌گری در سیما خوش درخشید، اما… همشهری جوان شرحی بر ظهور و افول این مجری در سیما به چاپ رسانده ​است….

جهت خواندن به ادامه مطلب مراجعه کنید …

به گزارش مشرق به نقل از همشهری جوان، صدای آشنایی که آن روزها باید او را در تلویزیون می‌دیدیم. با یک مدل موی جدید در یک دکور جدید تا باز هم قربان صدقه خودش برود و مرتب علی را صدا بزند (علی زاهدی تهیه کننده ثابت برنامه‌های کوله پشتی) و اس‌ام‌اس بخواند و با مهمان‌هایش کل کل کند و آخر برنامه هم خداحافظ همین حالا بگوید. ولی دیگر یک سال می‌شد که نه ا ز کوله‌پشتی در تلویزیون خبری بود و نه از مجری خوش‌برو رویش.

فرزاد حسنی به جرات یکی از جنجالی‌ترین مجریان صدا‌و‌سیما در دهه هشتاد بود و در برهوت مجری‌گری در سیما خوش درخشید، اما… همشهری جوان شرحی بر ظهور و افول این مجری در سیما به چاپ رسانده ​است.

شب‌های تابستان ۸۷ حول‌وحوش ساعت ۹ اگر رادیو را روشن می‌کردید و سری به موج رادیو جوان می‌زدید، صدای آشنایی می‌شنیدید؛ یک صدای خیلی آشنا که قرآن تفسیر می‌کرد و بحث دینی می کرد.

صدای آشنایی که آن روزها باید او را در تلویزیون می‌دیدیم. با یک مدل موی جدید در یک دکور جدید تا باز هم قربان صدقه خودش برود و مرتب علی را صدا بزند (علی زاهدی تهیه کننده ثابت برنامه‌های کوله پشتی) و اس‌ام‌اس بخواند و با مهمان‌هایش کل کل کند و آخر برنامه هم خداحافظ همین حالا بگوید. ولی دیگر یک سال می‌شد که نه ا ز کوله‌پشتی در تلویزیون خبری بود و نه از مجری خوش‌برو رویش.

اتفافی که تا پایان دهه ۸۰ هم به جز درموارد استثنایی مثل شب یلدا ادامه پیدا کرد و خانه حسنی شد رادیو جوان و برنامه‌های رادیویی مثل سینما صدا.

چه از طرفداران فرزاد حسنی باشید و چه از مخالفانش، باید از این اتفاق ناراحت باشید. نه به خاطر یک مسأله خیلی ساده: چند سال وقت و زمان و انرژی برای ساختن ستاره‌ای مثل او در تلویزیون، به همین راحتی از دست رفت. این بار سیستم ضد ستاره‌ای تلویزیون هم جندان مقصر نبود؛ ستاره خودش خودکشی کرد.

این محبوبیت اتفاقی نبود. حسنی ویژگی‌هایی را برای اولین بار در اجرای تلویزیون وارد کرد. در برهوت صدا و سیما، هر موج جدیدی چه خوب و چه بد، سریع‌ خودش را نشان می​دهد و مخاطب خودش را پیدا می​کند. موج مجری‌های شیک‌پوش بچه مثبت نیم رخی گذشته بود و او برای اولین بار با سروشکلی خاص (صورت اصلاح کرده، شلوار جین تنگ، مدل موی خاص و…) در یک برنامه زنده از امام و دفاع مقدس دیگر مسائل ارزشی گفت بیننده‌های جوانی که تا قبل از آن عادت کرده بودند این حرف ها فقط از مجری‌هایی شبیه احمدزاده بشنوند، ناگهان با کسی روبه‌رو شدند که همان حرف‌ها را می‌زد ولی شکل و قیافه دیگری داشت.

اما بی‌انصاف است که علت محبوبیت او را فقط به ظاهر متفاوتش نسبت بدهیم. زیرا این ظاهر متفاوت، یکی از ویژگی‌های اصلی فرزاد حسنی در اجرا پنهان شده بود. تا قبل از او از برنامه من و گفت‌و‌گوی من و مهمان من خبری نبود. هویت مجری‌ها، در داخل برنامه‌ها تعریف‌ می‌شد و از شخصیت حسینی و رفیعی و احمدزاده واقعی، چیزی دستگیرمان نمی‌شد. آنها مجری فلان برنامه بودند و تمام. ولی فرزاد حسنی آگاهانه یا ناآگاهانه، ویژگی‌های شخصی‌اش را وارد اجرای تلویزیونی کرد و هویت مستقلی برای خودش درست کرد.

بینندگان دیگری با مجری کوله‌پشتی سروکار نداشتند با فرزاد حسنی سروکار داشتند که مجری کوله‌پشتی هم بود. همین تکیه بر ویژگی شخصی، هم طرفداران برنامه‌اش را اضافه کرد و هم مخالفانی که تعریف‌های حسنی از خود و ارجاعات متعدد به خودش و اعتماد به نفس خاصش جلوی دوربین را بیش از حد می‌دانستند.

ولی همین گفت‌وگوی چالشی افراطی و تکیه‌ بر ویژگی‌های شخصی و اعتماد به نفسش، آخر به پاشنه آشیل او تبدیل شد و مرگ ستاره را رقم زد. کولاکی آمد و کوله‌پشتی برباد رفت و حالا باید صدای او را از رادیو جوان بشنویم و چهره‌های سنگین و رنگین دیگری را جای او در تلویزیون ببینیم. ستاره خودکشی کرد، همین و تمام.

۱۷ نظر

 1. بهناز می‌گه:

  این چرت وپرت ها دیگه چیه بنده خداکه خودکشی نکرده ما تا دقایق سال تحویل کانال ۳داشت نشونش میداد با بازیگرها مصاحبه ای کرد

 2. شروین می‌گه:

  بهناز جان دیروز ظاهرا خود کشی کرد امیدوارم شایعه باشه :(

 3. بهاره خانم می‌گه:

  فکر نمی کنم جناب آقای حسنی ضعیف باشند

 4. رزا می‌گه:

  لطفاً میشه در مورد صحت ویا سقم این خبر اطلاعات دقیقتری بدهید

  _________________________

  پاسخ : این یک مقاله نوشته شده توسط خود فرزاد بوده … لطفآ آخر این مطلب را بخوانید و متوجه میشوید … لذا صحت ندارد … موفق باشید .

 5. ارمان می‌گه:

  یعنی بارفتن ازسیما به صدایه نوع خودکشی هنری کرده ودیگه مردم ازاستعدادهای ناب علامه دهرمحروم شدند.

  ________________________________

  پاسخ : نه اینگونه نیست … این جملات توضیحاتی راجب به کار فرزاد بوده و واقعیت نداره .

 6. محمد می‌گه:

  اقا دروغه

 7. ف.د می‌گه:

  امکان نداره.البته خیلی وقته که در تلویزیون دیده نشدن از رادیو خبری ندارم.ولی آقای حسنی خودت یه پیامی بفرست تا دوست دارات از نگرانی دربیان

 8. zb می‌گه:

  vase savade bazia moteasefam ke ba khundane in matlab fekr kardan aghaye Hasani khodkoshi kardan,
  age mishe pakhshe radioyie Farzad Hasani ro vase download bezarid.
  mi30.

 9. فریfh می‌گه:

  ستاره به درک که خود کشی کرد. این چه طرز مقاله نوشتنه این تیتر مزخرف را نوشتین که مقاله جنجالی بشه ما که میدونستیم اقا فرزاد چه جون عزیزیه……

 10. ابی می‌گه:

  یعنی ایشون با اینهمه ادعا اسم واقعیشون ستاره بود؟ وا خدا مرگش میداد بهتر بود که.

 11. نگار می‌گه:

  ۸) این مسخره بازی ها رو جمع کنید ملت رو سرکار گذاشتید فرزادحسنی وخودکشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی مسخره اس :evil: :roll: :roll: :wink: :roll:

  _____________________________________

  پاسخ : تا آخر مطلب بخونید دوست عزیز .

 12. sonia می‌گه:

  واقعا که باهوشید. دیوانه ها ….. :-x
  خودکشی یعنی اینکه کاری کرد از تی وی پرتش کنن بیروون معادل همون زبان سرخ می دهد سر سبز بر باد!!!!!! واقعا باید به وجود همچین مغزهایی تو مملکتمون افتخار کنیم …الکی چرت می گن فرار مغزها…. :mrgreen:
  فرزاد حسنی به خاطر صورت اصلاح کرده یا شلوار جین محبوب نشد به خاطر اینکه دل و زبونش یکی بود و خریداری شده توسط صدا و سیما نبود واسه اینکه یه مشت چرندیات باب میل اونها رو بگه محبوب شد واسه اینکه جرات داشت مردم دوستش داشتن….
  البته باید بگم بیماری قلبی فرزاد به دستور آقاااااااایون و حضرات عود داده شده بود…. و کوله پشتی تموم شد…..
  خداحافظ همین حالا……. :idea: :idea: :( :(

 13. شقایق می‌گه:

  سلام
  شاید ندیدن فرزاد حسنی توی تلوزیون طرفدار هاشو ناراحت کنه :cry: ولی به نظر من این کار باعث می شه مردم بیشتر بشناسنش و بدونن فرزاد چه ادم دل و زبون یکی ای بوده خودتون که می دونین هر وقت کسی یا چیزی تو دسترس نباشه نیاز و دلتنگی ادما بهش بیشتر می شه و ارزشش رو بیشتر می دونن!!! :!:
  امیدوارم زودتر…

  خداحافظ (همین حالا) :wink:

  (گذاشتم تو پرانتز تا کسی شک نکنه!)

 14. مهدی می‌گه:

  اینها همش چرت پرت :)

 15. مهدی می‌گه:

  اینها همش چرت پرت

 16. saba می‌گه:

  برو خودتو مسخره کن بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  چه جالب حسنی کجا خودکشی کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ۸-O 8-O 8-O 8) :wink: :wink:

 17. سمن می‌گه:

  منم با سونیا و شقایق موافقم

ارسال نظر


:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)